Proces detoksykacji skóry jako istotny element pielęgnacji

Każdy z nas marzy o pięknej i zdrowej skórze. Jest ona pierwszą barierą chroniącą nas przed atakami negatywnych czynników zewnętrznych. Niestety nasz organizm nieustannie narażony jest na działanie szkodliwych substancji, które atakują nas niemal na każdym kroku. Na skutek działania tak dużej ilości drażniących czynników funkcja ochronna skóry ulega osłabieniu, co powoduje zaburzenie równowagi i dysfunkcje różnych procesów metabolicznych. Wszystkie zmiany, które na niej widzimy, są objawami zachwiania homeostazy. Przy niewłaściwym trybie życia i sposobie odżywiania pojawia się skłonność do gromadzenia się toksyn i zatrzymywania wody w tkankach, Efektem tego mogą być różnego rodzaju zmiany skórne ale również zniekształcenie naturalnych proporcji ciała, a nawet całej sylwetki.

Tak naprawdę nasza skóra to ostatni punkt eliminacji toksyn z naszego organizmu.

Należy pamiętać o tym, że oczyszcza się ona samodzielnie trzema drogami:

  • Poprzez gruczoły potowe – substancje toksyczne transportowane są poprzez gruczoły na zewnątrz organizmu
  • Poprzez limfę – prawidłowo funkcjonujący układ limfatyczny odpowiada za zbieranie i usuwanie końcowych produktów przemiany materii
  • Poprzez krew – transportuje ona do tkanek tlen i odprowadza dwutlenek węgla oraz substancje odżywcze wchłaniane w przewodzie pokarmowym, produkty przemian komórkowych, witaminy i hormony. Doprowadza też do narządów wydalniczych zbędne lub szkodliwe substancje chemiczne.

Procesy te często ulegają zaburzeniu poprzez akumulację toksyn. W konsekwencji nasza skóra nie oddycha, wolniej się regeneruje, jest słabiej nawilżona i chroniona. To samo dotyczy naszego całego organizmu . Nawet jeśli prowadzimy zrównoważony tryb życia toksyny, chociażby z środków czystości, kumulują się na naszej skórze. Wykonując staranny demakijaż każdego dnia niestety nie jesteśmy w stanie usunąć wszystkich toksyn z powierzchni naszej skóry, dlatego z dnia na dzień zaczynają one głębiej penetrować . W konsekwencji skóra staje się niedotleniona i podlega przyspieszonemu procesowi starzenia. Dodatkowo czuje się napięta, a cera jest matowa. Aby zapewnić rozwiązanie tych problemów marka Guinot wprowadza kompleksowy, 50 minutowy program detoksykacji skóry – DETOXYGENE TREATMENT, który pomaga oczyścić, dotlenić komórki, dzięki czemu możemy cieszyć się czystą, promienną i zdrową cerą.

Aby przygotować skórę do pełnego korzystania z zabiegu, w pierwszym etapie stosujemy piling, będący połączeniem działania enzymatycznego (papaina) i mechanicznego (granulki z celulozy). Dla lepszego komfortu jego konsystencja została wzbogacona o Liposkin, bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które zmiękczają i odżywiają skórę, a także wzmacniają jej barierę ochronną. Skóra jest wyraźnie gładsza i przygotowana na działanie składników aktywnych.

Kolejnym etapem zabiegu jest Detoxifying Mask. Jest to kremowa maska silnie odtruwająca, absorbująca toksyny i zanieczyszczenia. Jej składniki aktywne odgrywają kluczową rolę w detoksykacji skóry. Zastosowanie aktywnego środka chelatującego – EDTA pozwala na wyeliminowanie metali ciężkich. Działanie to wspomaga zielona glinka, która eliminuje zanieczyszczenia, a także mineralizuje skórę i pobudza metabolizm komórek. Po zastosowaniu maski skóra jest dokładnie oczyszczona i widocznie dotleniona.

Ostatnim etapem zabiegu jest masaż z wykorzystaniem Reoxygenating Massage Serum. Jego skuteczność wynika z uzupełniającego działania kompleksów aktywnych. Actinergie (naturalny ekstrakt kukurydzy), którego cząsteczki dotleniają skórę, stymulując w ten sposób metabolizm komórkowy; ATP z kolei dostarcza energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania komórek; Purisoft (ekstrakt z nasion Moringa) to prawdziwa „tarcza detoksykacyjna”, która ogranicza przyczepność zanieczyszczeń do skóry. Pomaga więc zachować właściwą florę mikrobilogiczną; Dermaline (ekstrakt algowy) zmniejsza wrażliwość skóry wywołaną poprzez ataki środowiskowe. Chroni także barierę hydrolipidową, ograniczając w ten sposób transepidermalną utratę wody . Dzięki temu skóra jest odpowiednio chroniona, a jej wrażliwość zmniejszona.

Dzięki temu po zabiegu skóra jest odpowiednio chroniona przez około 15dni przed wnikaniem toksyn, a jej wrażliwość zmniejszona. Dlatego zabieg ten powinien być rekomendowany systematycznie, tak aby zapewnić właściwe funkcjonowanie skóry i zapobiegać procesom starzenia. Oczyszczanie, nawilżanie ale i dotoksykacja to podstawowe elementy właściwej pielęgnacji i gwarancja zdrowej skóry. W dzisiejszych czasach jest to niezbędny etap pielęgnacji.

Zabieg Detoxygene Treatment dostępny jest w autoryzowanych salonach Guinot Institut Paris.