RHEA, nowa kosmetologia

Rhea Cosmetics to wyjątkowa włoska marka, która nie tylko podąża za trendami, ale kreuje własne. Marka wytycza kierunki nowego poziomu kosmetologii, bazując na maksymalnej wydajności substancji czynnych w swoich produktach oraz satysfakcji zmysłów nie tylko dla przyjemności, ale dla zachowania głębokiej równowagi skóry.

Twórcą koncepcji marki RHEA jest Gianmarco Alfonso, twórca nowej specjalizacji kosmetologicznej DERMOTECHNOLOGA®, awangardowych metodologii – DERMO LAYERIN® i MORPHO LAYERIN® oraz eksluzywnej metody diagnostycznej SKINCODING®. Podstawą jest przekonanie, że każda skóra jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, więc uniwersalne rozwiązania nie spełniają jej potrzeb i oczekiwań. W odpowiedzi, Rhea rozwija koncepcję personalizacji zarówno pielęgnacji gabinetowej, jak i domowej: 1 skóra = 1 rozwiązanie i wyjątkowej kombinacji działań kosmetycznych, aby pomóc kosmetyczce/kosmetologowi odgrywać aktywną, wiodącą rolę w zabiegu kosmetycznym.

3 FILARY PIELĘGNACJI RHEA: SZYTA NA MIARĘ, HIGHT-TECH, WEGAŃSKA

  • Szyta na miarę – spersonalizowane produkty i zabiegi zaprojektowane „na wymiar” konsumenta, uwzględniające jego profil biologiczny, jednocześnie pozwalające mu na nowo odkryć i odczuć przyjemność bycia wyjątkowym.
  • Hight-tech – formuły odzwierciedlają 6 zaawansowanych kierunków kosmetologii w połączeniu z podejściem wellnessowym tzw. heksasystem: kosmetogenomiki, kosmoceutyki, chronokosmetyki, fitoceutyki, neurokosmetyki i kosmetyki peptydowe. Działanie aktywnych składników wzmocnione jest przez opatentowane nośniki.
    A wśród wykorzystywanych przez Rhea najskuteczniejszych aktywnych składników są m.in: biomimetyczne peptydy, czyste roślinne ekstrakty, czynniki wzrostu, protektory DNA, promotory przenikania, molekularne neuromediatory.
  • Wegańska z certyfikatem Halal – technologie bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego oraz składników na bazie alkoholu. Produkty nie zawierają glutenu, parabenów, składników drażniących, produktów olejowych, GMO, siarczanu laurylosodowego i olejów mineralnych. Co również ważne, produkcja kosmetyków RHEA odbywa się z poszanowaniem środowiska i ekosystemu. Większość ekstraktów roślinnych wykorzystywanych w formułach jest ekstrahowana metodami ultradźwiękowymi i pochodzi z maceracji odpadów pochodzących z lokalnych upraw owoców i warzyw.

DERMOTECHNOLOG® – MODERATOR SPERSONALIZOWANEJ KOSMETYCZNEJ INTERWENCJI

Rhea oferuje 6-stopniowy program edukacji, który kształci unikalnego specjalistę, kreatora zabiegu kosmetycznego i produktu do pielęgnacji domowej. Dermotechnolog® przeobraża tradycyjny zabieg kosmetyczny w bardziej eksperymentalny i energetyczny, tworząc indywidualne rozwiązania dla skóry każdego klienta oraz zapewniając widoczne efekty.

W DOMU: KOSMETYK „SKROJONY NA MIARĘ” POTRZEB KLIENTA Z NIESPOTYKANĄ DOTĄD WYDAJNOŚCIĄ .

Dla pielęgnacji domowej Rhea opracowała technologię łączenia kremu i B-Dozy – czystego, aktywnego monofazowego koncentratu, który dodaje się do emulsji bezpośrednio przed nałożeniem na twarz. Wystarczy kilka kropli, aby uzyskać wyjątkowy, spersonalizowany krem, o 10-krotnie wyższym stężeniu aktywnych cząsteczek w porównaniu do tradycyjnej emulsji w postaci serum lub kremu! 11 różnych B-doz w połączeniu z 9 kremami do twarzy, dostosowanych do różnych rodzajów skóry, daje liczbę ponad 31 miliardów możliwości stworzenia nowego produktu, za każdym razem innego dla każdej aplikacji! Specjalny nośnik Transcutol®, który występuje w prawie wszystkich kremach Rhea (z wyjątkiem produktów pod oczy) pozwala ominąć granicę przepuszczalności skóry i przenieść czyste aktywne składniki zawarte w B-dozie bezpośrednio do głębszych warstw naskórka.

W SALONIE/INSTYTUCIE: KWINTESENCJA SPERSONALIZOWANEJ PIELĘGNACJI

Mając na uwadze, że każdy rodzaj skóry ma inne potrzeby i wymagania, Rhea stworzyła szereg profesjonalnych procedur/rytuałow zabiegowych, zwanych PROFAZAMI, które pozwalają Dermotechnologowi® na tworzenie zawsze nowego/innego zabiegu, poza utartymi schematami. Za każdym razem procedury są budowane od nowa i indywidualnie, stosownie do potrzeb skóry, oczekiwanych efektów, czasu i budżetu. Przed każdą PROFAZĄ stosuje się PROKOMPLEKS o wysokiej koncentracji aktywnych składników. Każda kolejna PROFAZA działa z logiką tzw. warstwowania i nasycania tkanek, zapewniając maksymalne wtłoczenie aktywnych składników w skórę. Maksymalna penetracja skutkuje maksymalną metabolizacją komórkową z niespotykaną do tej pory intensywnością. 12 Profaz, 11 Prokompleksów daje miliony możliwych kombinacji w stanie maksymalnej relaksacji.

W Rhea wszystko jest intrygujące i oryginalne: podejście do profesjonalnej pielęgnacji, produkty, techniki, tekstury, zapachy…