Spersonalizowana pielęgnacja domowa Rhea Cosmetics: krem plus B-doza

Dlaczego wszyscy mamy używać podobnych kosmetyków i uniwersalnych rozwiązań w pielęgnacji, skoro każda skóra jest inna, jedyna w swoim rodzaju? Kierując się m.in. tym pytaniem, firma Rhea Cosmetics rozwija koncepcję spersonalizowanej pielęgnacji.

Kluczowym elementem pielęgnacji domowej Rhea jest technologia łączenia wektoryzowanych kremów z B-dozami, które dodaje się do emulsji bezpośrednio przed nałożeniem na twarz. Wystarczy kilka kropli, aby uzyskać spersonalizowany krem o 10-krotnie wyższym stężeniu aktywnych cząsteczek w porównaniu do tradycyjnej emulsji w postaci serum lub kremu!

Kremy to linia 9 emulsji o różnych teksturach i unikalnych właściwościach. Zostały opracowane z myślą o działaniu na typ skóry klienta, z uwzględnieniem jej fizjologii, w celu przywrócenia jej homeostazy. Wáformułach wykorzystano najnowsze odkrycia naukowe w 6 obszarach kosmetologii: kosmoceutyków, fitoceutyków, chronokosmetyków, neurokosmetyków, kosmetogenomików, kosmetyków peptydowych.

B-dozy to linia 11 czystych monofazowych koncentratów, które mogą być naładowane bardzo dużą ilością substancji funkcjonalnych bez ryzyka destabilizacji równowagi formuły. Dynamizują formułę do której są dodawane, poprawiają funkcjonalność kremu jeśli mają to samo działanie lub nadają inny rodzaj działania dla skór o zróżnicowanych wymaganiach.

Większość kremów kosmetycznych i farmaceutycznych jest emulsją. Korzystając z technologii emulsji, możemy dodawać do formuły zarówno lipofilowe, jak i hydrofilowe składniki aktywne, ale ma ograniczoną pojemność. Ta równowaga jest zdefiniowana jako HLB ( równowaga hydrofilowo- lipofilowa). Kremy Rhea zawierają największą ilość składników aktywnych, którą potencjalnie można dodać do emulsji i są dodatkowo wzmacniane B-dozami, które nie stwarzają żadnych ograniczeń pod względem ilości składników funkcjonalnych, które można dodać do formuły. Mikstura: krem + B-doza jest natychmiast nakładana na skórę i nie ma czasu potrzebnego na destabilizację. Zastosowanie nośnika Transcutol® w każdym z preparatów daje możliwość przełamania bariery wnikania, ułatwiając drogę penetracji i jednocześnie możliwość uwalniania bardzo dużej ilości składników funkcjonalnych.

Produkty opracowane są zgodnie z koncepcją komplementarności – wszystkie kremy można mieszać ze wszystkimi B-dozami, a także z więcej niż jedną w tym samym czasie.

Miliony dedykowanych kombinacji produktów do pielęgnacji domowej!