Pielęgnacja skóry pod kontrolą zegara biologicznego. Unikatowe maski na noc RHEA Cosmetics

Wiele funkcji biologicznych naszego organizmu ma własny rytm miesięczny, tygodniowy i dobowy. W naszym organizmie zachodzą bezustannie rytmiczne zmiany np. temperatury, ciśnienia, fal mózgowych, produkcji hormonów, aktywności trawiennej, etc. Każdy z tych rytmów jest pod kontrolą wewnętrznego „zegara biologicznego”, malutkiego fragmentu tkanki mózgowej, wielkości mniejszej niż łepek od szpilki, który ustala czas aktywności i snu. Myśląc o naszym organizmie, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jest odbiciem setek takich rytmów.
Badaniami biorytmów, obserwowaniem zależności jakie między nimi występują, opisem w jaki sposób zegar biologiczny kontroluje procesy fizjologiczne i biochemiczne zajmuje się gałąź biologii, zwana chronobiologią. Z jej osiągnięć korzystają m.in. psychiatria, astronautyka, medycyna i także kosmetologia.

Skóra, jak i całość organizmu podlega rytmom zarówno sezonowym, jak i okołodobowym. Te ostatnie regulowane są przez cykl snu i czuwania. Sen, zwłaszcza między 23:00 i 4 rano, pełni ważną funkcję naprawczą. W tym czasie komórki skóry ciężko pracują i maksymalizują wszystkie swoje główne funkcje, m.in. nawilżania, usprawnienia krążenia i przede wszystkich proces odnowy komórkowej skóry.

  • 19:00-21:00 mechanizmy naprawcze skóry zaczynają działać na drobne uszkodzenia powstałe w ciągu dnia;
  • 22:00 – 24:00 – rozpoczyna się właściwa faza naprawy, podczas której namnażają się nowe komórki;
  • 24:00 – 4 rano – aktywuje mikrokrążenie, sprzyjając odprowadzaniu wody i toksyn oraz dotlenieniu tkanek.

Rytmy okołodobowe wpływają także na zdolność wchłaniania składników aktywnych. W nocy, przepływ krwi w kierunku skóry jest zwiększony w porównaniu z dniem, w którym ilość ruchu i funkcji organizmu zmniejsza ukrwienie skóry. Oznacza to, że produkt nocny posiada zwiększoną moc działania.

Korzystanie z osiągnięć chronobiologii, w praktyce, pomaga tworzyć kosmetyki o największej skuteczności działania. Specjalistą w dobowej strategii dbania o urodę jest marka Rhea Cosmetics. W swojej ofercie ma już kosmetyki nocne do ciała. A najnowsza linia OVERNIGHT to gama 4 masek wegańskich o ukierunkowanym działaniu. Działają w nocy, kiedy regeneracja komórek skóry jest najwyższa. Każda maska ​​zaspokaja określoną potrzebę skóry.

  • BotoNight – cofa ślady czasu, „liftingując” skórę dzięki intensywnie działającym peptydom: VenomPeptide i Matrikininie.
  • ExfoNight – złuszcza i rozświetla dzięki zawartości kwasu jabłkowego i glukonolaktonowego.
  • HydroNight – odżywia i nawilża wykorzystując moc kwasu hialuronowego i allantoiny.
  • PhytoNight – regeneruje i działa przeciwzmarszczkowo dzięki zawartości ekstraktu z rukoli i komórek macierzystych z papryki chili.

Kluczowym składnikiem każdej maski jest Polifilm i ChronoComplex, opatentowane składniki, które zapewniają długotrwałe uwalnianie produktu i wzmacniają naturalną zdolność skóry do ochrony przed szkodliwym wpływem środowiska.

Maski Overnight mogą być stosowane jako intensywna kuracja na noc zamiast kremu lub w połączeniu z nim lub jako naprzemienna rutyna nocna kilka razy w tygodniu. Ich wszechstronny charakter sprawia, że ​​stanowią doskonałe uzupełnienie każdego kremu Rhea Cosmetics i po przebudzeniu zapewnią efekt WOW!