PHYTOMER – KOSMETYKI Z MORZA

Na polski rynek powraca ulubiona przez cały świat kosmetyczna marka Phytomer, która od 3 pokoleń dzieli się swoją pasją do morza. Stworzyła niepowtarzalną filozofię piękna pod postacią zabiegów oraz kosmetyków opartych na bogactwie mórz i oceanów, które wykorzystuje w zrównoważony sposób. Jednocześnie mocno angażuje się w ochronę ekosystemu i różnorodności biologicznej morza. Jest pionierem w dziedzinie biotechnologii morskiej, pracując nad hodowlą zagrożonych gatunków wodorostów. Marka Phytomer znana jest w 80 krajach, oferuje 250 produktów, w tym również do pielęgnacji domowej oraz 20 profesjonalnych zabiegów SPA. Ich stosowanie jest niczym podróż nad brzeg oceanu. Pozwala odpocząć, odzyskać blask i nabrać chęci do życia!

Naukowcy z laboratoriów Phytomer tworzą niezwykłe receptury, które w zależności od przeznaczenia i rodzaju kosmetyku łączą składniki morskie z ekstraktami roślinnymi, olejkami eterycznymi, witaminami lub innymi substancjami biologicznie czynnymi. Tzw. „Morska trójca” to składniki morskie najbardziej kojarzone ze zdrowiem i witalnością o udowodnionym naukowo dobroczynnym działaniu na skórę i organizm: woda morska, błoto morskie, glony morskie (synonim algi).

Woda morska znakomicie pielęgnuje skórę – są w niej obecne niemal wszystkie minerały występujące na Ziemi. Minerały wnikając głęboko w pory oczyszczają skórę, stymulują metabolizm komórkowy i ukrwienie. Po morskiej kąpieli skóra jest lepiej dotleniona i nawilżona. Kryształki soli morskiej to naturalny piling. Podczas masowania ciała sól morska pobudza krążenie krwi, wnika w skórę i oczyszcza pory, rozpulchniając i złuszczając naskórek, aby składniki mineralne mogły lepiej wniknąć. Przyspiesza przemianę materii w tkance podskórnej i usuwa nadmiar wody, dzięki temu ciało staje się bardziej sprężyste, jędrne i gładkie.

Błoto morskie, zawiera od 10 do 20 razy więcej soli mineralnych niż woda morska i mimo, że nie wygląda zachęcająco, to idealny kosmetyk relaksujący, głęboko oczyszczający skórę, regulujący jej wilgotność i doskonale mineralizujący. Okłady z błota stymulują krążenie krwi i przyśpieszają przemianę materii, walczą z nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami oraz cellulitem. Skóra tłusta, z rozszerzonymi porami po błotnej maseczce jest oczyszczona i wygładzona.

Glony pochłaniają ogromne ilości energii słonecznej i w połączeniu z substancjami pobieranymi z wody morskiej przerabiają ją na energię biologiczną, wykazując wyjątkową aktywność. Zawartość mikroelementów w glonach jest przeciętnie dziesięć razy wyższa niż w roślinach lądowych, a zawartość witamin porównywalna. Zawarte w algach witaminy wzmacniają odporność skóry, zapewniają regenerację komórek i równoważą problemy skórne. Niektóre są bogatsze w witaminę C od owoców cytrusowych. Np.alga zielona zawiera dwukrotnie więcej witaminy A niż kapusta. Oto, wybrane jeszcze inne substancje czynne występujące w glonach:

  • Lipidy zawierają niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym rzadko spotykany kwas γ-linolenowy, który wzmacnia barierę lipidową oraz likwiduje stany zapalne naskórka.
  • Proteiny zawierają bogaty zestaw aminokwasów. Wyizolowane z glonów wzmacniają bariery skórne i działają nawilżająco. Niezwykle ważnym białkiem jest aosaina, mająca zdolność dezaktywacji elastazy.
  • Polifenole posiadają właściwości przeciwutleniające, antyseptyczne i przeciwzapalne.
  • Wielocukry (poliwęglowodany) Fukoidyna i laminaryna, które cechuje wysoka zdolność wiązania mikro- i makroelementów. Działają antykoagulacyjnie, poprawiają krążenie, stymulują przemianę materii.
  • Kwas alginowy, dobry stabilizator, reguluje np.konsystencję i lepkość wyrobów. Alginiany (sole w/kwasu) stymulują przemianę materii, wiążą substancje szkodliwe, działają detoksykująco.
  • Agar, wykazuje silne właściwości żelujące. Wspomaga usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, poprawia rozprowadzanie oraz zapobiega wysychaniu preparatów.

W kosmetyce wykorzystuje się obecnie ponad 30 gatunków alg o wszechstronnym zastosowaniu. Najwyżej cenione są algi bretońskie, japońskie i hawajskie. Częstymi składnikami preparatów kosmetycznych są algi zielone, które są bardzo dobrze tolerowane przez skórę. Algi czerwone działają na skórę nawilżająco, oczyszczająco, łagodząco, wspomagają prawidłowe ukrwienie, redukują tłuszcz w tkance podskórnej. Produkty z ich zawartością poprawiają stan każdej skóry, szczególnie cery dojrzałej, suchej, wrażliwej i trądzikowej. Alga niebieska nawilża i regeneruje skórę. Algi brunatne bogate w jod i witaminę C, stymulują syntezę kolagenu w skórze, wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają zatrzymywaniu wody. Posiadają właściwości drenujące i oczyszczające. Zawarty w nich jod uaktywnia w naturalny sposób pracę gruczołu tarczycy, przyspieszając spalanie tłuszczów.

Algi są obdarowane tak niezwykłą ilością składników biologicznie czynnych, jak prawdopodobnie żadna inna roślina na Ziemi. Dzisiejszy postęp biotechnologiczny umożliwia kosmetyce i farmacji wykorzystanie w pełni tego bogactwa.

Marka Phytomer dzięki zaawansowanej technologii, oferuje skórze profesjonalną pielęgnację, dbając o jej piękno w sposób zgodny z naturą. Tym, co sprawia, że Phytomer jest wyjątkowy, to naukowe podejście do morza i skóry. Na początku XXI Rodzina Gédouin (właściciele marki) zainwestowała znaczne środki w badania i rozwój własnych laboratoriów. Zatrudnieni w nich naukowcy specjalizują się w biologii skóry i morza. Ich rolą jest eksploracja środowiska morskiego i tworzenie kolejnych rozwiązań kosmetycznych przyszłości. Firma Phytomer opanowała do perfekcji proces uprawy mikroorganizmów morskich, z których pozyskuje się unikalne, w stu procentach naturalne składniki aktywne, takie jak EPS (egzopolisacharydy) czy cukry morskie posiadające wyjątkowe właściwości kosmetyczne. Zespół badawczy do dziś zidentyfikował około 800 mikroorganizmów wytwarzających cukier morski, i opatentował 30 z nich na potrzeby rozwoju firmy. Mikroorganizmy morskie i glony wykorzystywane do produkcji kosmetyków pochodzą z upraw w chronionej strefie otwartego morza oraz z laboratoriów, w których są hodowane. A wszystko to w celu zachowania zasobów naturalnych i zminimalizowania wpływu na środowisko. Pozyskiwanie składników oraz produkcja odbywają się bez użycia rozpuszczalników i innych chemikaliów, za to z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Stąd certyfikat Ecovadis przyznany firmie Phytomer za społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.