XMF – przełomowe odkrycie PHYTOMER

PHYTOMER to jedno z nielicznych laboratoriów na świecie, które tak opanowało biotechnologię morską, aby wytwarzać niespotykane dotąd ekologiczne naturalne składniki o wyjątkowej sile działania. Rezultatem są kosmetyki wyprodukowane metodami przyjaznymi dla środowiska, reprezentujące nowatorskie podejście do pielęgnacji skóry. I warto podkreślać, że PHYTOMER to jedyna taka marka, która samodzielnie opracowuje aktywne składniki, przeprowadza własne testy skuteczności, posiada własne laboratorium i specjalistów w zakresie biologii morza oraz biologii i technologii skóry, a także produkuje kosmetyki.

Założone w zatoce Mont-Saint-Miche we wczesnych latach 80-tych Phytomer Center for Innovation and Production (Centrum Innowacji i Produkcji) stale poszerza zakres swoich prac badawczych. Przedmiotem badań 20-osobowego zespołu naukowców jest obserwacja wyjątkowego siedliska w Bretanii (Francja) z różnorodnym ekosystemem wodorostów, alg i mikroorganizmów. Naukowcy z powodzeniem izolują cząsteczki z mikroorganizmów i roślin morskich, zapewniając im optymalne warunki do wzrostu i rozwoju oraz adaptując je na potrzeby współczesnej kosmetologii.

Prawdziwym przełomem w biotechnologii morskiej stało się odkrycie cukrów o właściwościach antystrzeniowych wytwarzanych przez mikroorganizmy. Zespół badawczy PHYTOMER zidentyfikował aż 800 mikroorganizmów, z których każdy może wytwarzać cukier morski i opatentował 30 z nich, co pozwoli na rozwój innowacji w przyszłości. Dzięki temu Phytomer stał się niekwestionowanym liderem w produkcji nowej generacji aktywnych składników, jakim jest m.in. grupa EPS (extracellular polymeric substances), naturalnych cukrów pochodzenia morskiego. Wśród tej grupy są m.in. VMR (Visible Marine Refiner) oaz XMF (Extra Marine Filler).

Najszersze zastosowanie w kosmetykach znajduje XMF, o wyjątkowych zdolnościach odmładzających. Został zidentyfikowany u zooplanktonu w Morzu Iroise. Aby go pozyskać i wykorzystywać naukowcy Phytomer opracowali zaawansowany program hodowli mikroorganizmów morskich w laboratorium.

Rezultat, jaki uzyskali w tym procesie to w 100% naturalny, biotechnologiczny składnik, który wygładza i zagęszcza skórę. Aplikowany na jej powierzchnię XMF tworzy niewidoczny, naturalny film, który natychmiast redukuje widoczność zmarszczek. Działa również wewnątrz skóry, stymulując syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pomaga zwiększyć napięcie włókien, zagęścić i ujędrnić skórę, która staje się gładka i napięta jak po liftingu. W połączeniu z innymi aktywnymi składnikami biotechnologicznymi, XMF daje nieskończenie wiele możliwości tworzenia receptur pielęgnacyjnych anti-age.

Wykorzystując przełomowe odkrycie XMF, Phytomer stworzył serię produktów i profesjonalny zabieg manualny. Jako pierwszy produkt z tej serii na rynku ukazał się PIONNIÈRE XMF, Krem Perfekcyjnie Odmładzający. Działanie składnika XMF w kremie PIONNIERE XMF zostało wzmocnione antystarzeniowym ekstraktem z Orchidei Morio. Dzięki takiemu połączeniu krem w ciągu zaledwie jednej godziny wyraźnie spłyca zmarszczki, a w ciągu jednego miesiąca, odmładza skórę, sprawiając, że staje się ona aksamitna, jędrna i promienna. Serię kosmetyków Pionnière XMF uzupełnia: rozświetlające serum odbudowujące, fluid pod oczy, oraz bogaty, antystarzeniowy krem myjący.

W salonach kosmetycznych i spa, XMF wykorzystywany jest w zabiegu przywracającym młodość Pionnere Treatment. Bardzo oryginalna technika masażu twarzy i wyjątkowa procedura zabiegowa dają natychmiastowe, widoczne rezultaty gładkiej, jędrnej, promieniującej nowym blaskiem skóry. Dzięki dwóm profesjonalnym maskom i wyjątkowemu serum, zabieg ten osiąga szczyt wydajności biotechnologicznej, przywracając skórze młodość, miękkość i świetlistość.