HYDRADERMIE CELLULAIRE ENERGIE

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGICZNIE ELEKTROTERAPIA I JEJ WPŁYW NA POBUDZANIE ENERGII KOMÓRKOWEJ

Z terapii anti-age korzysta dziś coraz większe grono kobiet i mężczyzn. Z roku na rok rośnie liczba klientów, dla których walka z oznakami starzenia, chęć zapobiegania, jak i niwelowania jego skutków jest niezwykle ważna. Rynek usług kosmetycznych ma 2 rozwiązania:

  • po pierwsze właściwa pielęgnacja dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, a przede wszystkim jego skóry
  • po drugie zabiegi anti-age z wykorzystaniem aparatury, bądź technik manualnych

Najnowsze urządzenie high-tech marki Guinot, Hydraderm Cellular Energie, to program bazujący na wykorzystaniu dobroczynnych właściwości elektroterapii. Na przestrzeni lat technologia ta była obecna w salonach kosmetycznych jako bardzo efektowne narzędzie wspomagające skórę chociażby w walce z procesami starzenia. Marka Guinot jako pierwsza wprowadziła do kosmetyki zagadnienie elektroterapii i opracowała urządzenie do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Aktualnie, Guinot prezentuje już czwartą generację aparatu Hydraderm.

Bazując już na najnowszej technologii i osiąganych rezultatach, potwierdzonych licznymi testami klinicznymi to innowacyjne, opatentowane urządzenie jest prawdziwą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, jak również z powodzeniem może być wykorzystywane w terapiach łączonych. Najnowsze inteligentne technologie wdrożone w nowym aparacie Hydraderm Cellular Energie, umożliwiają przeprowadzenie terapii anti-age z wykorzystaniem trzech metod oddziaływania na skórę: dynamicznej jonizacji, stymulacji mięśni i transmisji energii cieplnej. Ta opatentowana technologia pozwala osiągać widoczne, klinicznie potwierdzone efekty już po pierwszym zabiegu.

Aby wyjaśnić kluczowe działanie zabiegu zacznijmy od faktu, że około 35 roku życia gwałtownie zaczyna spadać energia komórkowa. Jest ona fundamentem witalności komórkowej, jak również niezbędnym elementem do życia całego organizmu w tym życia komórkowego. Musimy pamiętać o tym, że energia potrzebna jest także do przyswajania przez skórę substancji aktywnych zawartych w kremach, czy zabiegach. Nie wystarczy bowiem dostarczenie samych wysoce wyselekcjonowanych składników aktywnych, których komórki pozbawione energii nie są w stanie we właściwy sposób wykorzystać. Dlatego od kilku lat Guinot w każdym produkcie dla skór dojrzałych umieszcza substancje pobudzające i wzmacniające energię komórkową, aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki i rezultaty zarówno w pielęgnacji domowej, jak i podczas zabiegów takich jak np. Hydradermie Cellular Energie.

Urządzenie wykorzystuje funkcje tzw. dynamicznej jonizacji, podczas której każda z elektrod masujących przekazuje naprzemiennie co 2 sekundy ładunek dodatni i ujemny. Dzięki temu jesteśmy w stanie wprowadzić zdecydowanie większą ilość składników aktywnych, zwiększyć ich siłę działania kilkukrotnie, jak również w bardzo intensywny sposób pobudzić energię komórkową. Taka naprzemienna zmiana ładunków powoduje wzrost dotlenienia komórek dzięki pobudzeniu pracy mitochondriów i zwiększenie wydzielania energii w postaci ATP.

Aby podnieść skuteczność zabiegu w urządzeniu dynamiczna jonizacja została połączona z energią termiczną, uwalnianą poprzez głowicę, której temperatura wzrasta maksymalnie do 50°C. Dzięki temu udaje się uzyskać pobudzenie i wzrost aktywności enzymu akonitazy mitochondrialnej, która jest jednym z podstawowych elementów biorących udział w Cyklu Krebsa. Cykl Krebsa to zestaw reakcji chemicznych/metabolicznych, który zachodzi w macierzy mitochondrialnej. Jego celem jest wytwarzanie energii z węglowodanów a następnie białek i enzymów. Mitochondria nie bez powodu nazywane są centrami energetycznymi organizmu. Jeśli ulegają uszkodzeniu rozpoczyna się szereg reakcji związanych ze starzeniem się. Pamiętajmy, że prawidłowo funkcjonujące mitochondria pełnią kluczowa rolę dla życia komórki , dostarczając energii niezbędnej do odpowiednio szybkich i sprawnych procesów ochronnych i naprawczych. Ich głównym zadaniem jest przetwarzanie energii zawartej w substancjach odżywczych na formę przydatną dla komórki. Niestety liczba i aktywność mitochondriów spada wraz z wiekiem. Gromadzące się uszkodzenia determinują spadek sprawności energetycznej komórek. W skórze zaczyna gromadzić się coraz większa ilość wolnych rodników, a jej system ochronny a także naprawczy funkcjonuje mniej wydajnie. Komórki nie mają energii w wyniku czego zaczynają pojawiać się oznaki starzenia. Spadający potencjał energetyczny powoduje również spadek elastyczności skóry. Podczas zabiegu Hydradermie Cellular Energie następuje stymulacja enzymów odpowiedzialnych za naprawę uszkodzeń skóry spowodowanych stresem, jak również zagęszczenie sieci włókien kolagenowych.

Zostało to potwierdzone poprzez liczne testy kliniczne przeprowadzone przez Labolatorium BIO-EC- Centrum Badań Biologicznych specjalizujące się w testowaniu kosmetyków.

Kiedy komórki są odpowiednio dotlenione wszystkie procesy regenerujące i naprawcze przebiegają sprawniej, dlatego skóra zdecydowanie lepiej wchłania i wykorzystuje składniki aktywne, które wprowadzamy za pomocą dynamicznej jonizacji , dzięki czemu ich siła działania wzrasta kilkukrotnie.

Oczywiście wykonanie zabiegu i tak fantastyczne jego rezultaty nie byłyby możliwe bez i wysokoskoncentrowanych produktów. Kluczowymi kosmetykami do zabiegu Hydradermie są serum-żele, które są dobierane indywidualnie do potrzeb skóry w danym momencie.
Trzecią, ale jakże skuteczna metodą zastosowaną w zabiegu jest elektrostymulacja wykorzystująca działanie prądu modulowanego niskiej częstotliwości. Zapewnia on drenaż toksyn, a także zwiększa wytrzymałość i jakość mięśni twarzy i szyi. W efekcie zwiększa ich objętość, poprawia owal i daje niesamowity i natychmiastowy efekt bezinwazyjnego liftingu, który śmiało może konkurować z zabiegami medycyny estetycznej. Jego skuteczność również została potwierdzona przez liczne testy kliniczne. Dzięki personalizacji i indywidualnemu doborowi wprowadzanych substancji aktywnych jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich naszych klientów.

Poza tym najnowsze urządzenie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Wyposażone we wbudowaną funkcję „trenera” z możliwością prezentacji i wykonywania wszystkich procedur Guinot w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wykonująca zabieg kosmetyczka, kosmetolog czy lekarz mogą skupić się na uczynieniu terapii najbardziej przyjemnym i relaksującym doznaniem.