Sprawdzone rozwiązania Rhea Cosmetics w pielęgnacja skóry 50+ w domu i w gabinecie.

Pielęgnacja Rhea Cosmetics opiera się na kluczowych składnikach, które poprawiają kinetykę komórek naskórka i tkanki łącznej. Ich aktywność skupiona jest na stymulacji procesów, które utrzymują komórki przy życiu, pomagają w ich wzroście, podziałach, syntezie, komunikacji. To m.in: czynniki wzrostu komórkowego, roślinne komórki macierzyste, peptydy biomimetyczne i składniki chronokosmetyczne. Optymalną skuteczność ich działania potęguje promotor wnikania Transcutol ® .

U dojrzałych kobiet, które stosują hormonalną terapię zastępczą, noga pojawiać się reakcje zapalne i uwrażliwienie skóry. W takich przypadkach, w pierwszej kolejności, koncentrujemy się na przywróceniu skórze równowagi, wykorzystując taktykę “uderzeniową” przy pomocy neurokosmetyków na bazie: cytokin, czynników wzrostu komórkowego z bioplacenty, oligopeptydów, olejków esencjonalnych. Są w stanie blokować rozprowadzanie informacji prozapalnej i łagodzić dyskomfort. Przykładowo, wykorzystywany przez nas peptyd miedziowy wiąże się z receptorem komórki, redukując wrażliwość, która ma wpływ na powstawanie przebarwień, wyprysków, zmarszczek i głębokie uwrażliwienie.

Rhea Cosmetics wykorzystuje fitoestrogeny, bo równoważą niedobór endogennych estrogenów odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd. Jeśli ich zabraknie, skóra szybko traci napięcie i jędrność, równomierny koloryt, komfort i pojawiają się zmarszczki. W Rhea Cosmetics używamy ekstraktów z szyszek chmielu i nasion soi, bogatych w fitoestrogeny łagodzące skutki naturalnego spadku produkcji hormonów.

Skóra dojrzałą cechuje złożony i indywidualny charakter zmian, dlatego istotny jest spersonalizowany cel pielęgnacji i łączenie różnych terapii. W codziennej praktyce stosujemy metodę, która łączy podejście stymulujące i reedukacyjne. Wykorzystujemy molekuły, które pobudzają i regulują odnowę komórkową i tkankową np.kwasy AHA,BHA i PHA, z molekułami, które pomagają odbudować strukturę komórek i teksturę skóry, jak np.usieciowany kwas hialuronowy, czy koenzym Q10. Przykładowo, łączymy terapie kwasowe lub kwasowo-zasadowe z dotleniającymi i mineralizującymi, różnicujemy techniki masażu, wykorzystujemy aromakologię, oddziałowując pozytywnie na psychikę klientów. Nasze manualne terapie można również łączyć z ogólnie dostępnymi urządzeniami np.mezoterapią, oxybrazją.

Gianmarco Alfonso, dr kosmetologii, kreator marki RHEA Cosmetics.