GUINOT LIFT SUMMUM TREATMENT- TRÓJWYMIAROWA PIELĘGNACJA LIFTINGUJĄCA

W ostatnim wpisie powiedzieliśmy więcej na temat ekskluzywnej linii Lift Summum o dogłębnym działaniu liftingującym i zagęszczającym. Jest to idealne rozwiązanie dla skór pozbawionych elastyczności, będące uzupełnieniem terapii w salonie. Należy jednak pamiętać o tym, że zabiegi przeprowadzane przez kosmetologów mają istotne znaczenie w powodzeniu terapii, ponieważ działają dogłębnie, wykorzystując wysokostężone składniki aktywne oraz profesjonalne techniki masażu. Dzięki połączeniu tych elementów uzyskujemy fantastyczne, długoterminowe rezultaty.

Instytut Guinot oferuje swoim klientom profesjonalny zabieg high-tech o nazwie Lift Summum. Jest to czteroetapowy program zaawansowanej pielęgnacji liftingującej, który w zaledwie 60 minut modeluje owal twarzy, usuwa oznaki zmęczenia i wygładza skórę. Idealny jako zabieg bankietowy przed wielkim wyjściem.

Aby uzyskać tak doskonałe rezultaty Labolatoria Guinot wyselekcjonowały następujące aktywne składniki:

Ekstrakt z kory mahoniowca afrykańskiego

Spośród różnych typów kolagenu prezentowanego w macierzy zewnątrzkomórkowej kolagen typu XVIII występuje we wszystkich warstwach skóry. Jest dla niej prawdziwym wsparciem, zapewniającym jej właściwą gęstość. Niestety jego ilość spada wraz z wiekiem, powodując utratę napięcia. Ekstrakt z kory mahoniowca afrykańskiego to bogactwo polifenoli , dzięki którym stymuluje syntezę kolagenu poprawiając elastyczność skóry i redukując zmarszczki.

Alaria Esculenta ( ekstrakt algowy)

Wiele uszkodzeń, które pojawiają się wraz z upływem czasu w strukturze macierzy zewnątrzkomórkowej wynika częściowo z działania enzymów: kolagenazy i elastazy. Enzymy te degradują podstawowe włókna wspomagające kolagen i elastynę, powodując pogorszenie struktury skóry właściwej, utratę gęstości i elastyczności. Skóra staje się cieńsza i mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Wyciąg z Alaria Esculenta hamuje degradację kolagenu, jednocześnie stymuluje syntezę głównych białek podporowych skóry, a także kwasu hialuronowego. Dzięki takiemu działaniu zagęszczamy tkankę , a także nawilżamy i spłycamy istniejące zmarszczki.

Zabieg LIFT SUMMUM poprawia napięcie i elastyczność skóry w 4 krokach:

KROK I: Lift Summum Double Exfoliation

Aby skóra mogła w pełni czerpać korzyści z zabiegu, rozpoczynamy go od tzw. podwójnego złuszczania, wykorzystując działanie mechaniczne i kwasowo-enzymatyczne. W składzie pilingu znajdziemy:

Ekstrakt z papai, który zawiera enzymy proteolityczne rozbijające wiązania pomiędzy martwymi komórkami naskórka, aby ułatwić ich eliminację.

Mikrocząsteczki celulozy, które złuszczają i usuwają martwe komórki oraz wygładzają nierówności dzięki działaniu mechanicznemu.

Kwasy owocowe (kwas cytrynowy, winowy, glikolowy i jabłkowy), które przyspieszają proces złuszczania i stymulują odnowę komórkową, a także są w stanie zatrzymywać wodę w warstwie rogowej naskórka.

Takie dogłębne działanie złuszczające idealnie przygotuje skórę do kolejnych etapów zabiegu.

KROK II: Lift Summum Massage

Masaż wspomaga penetrację substancji aktywnych, a także pobudza krążenie, co skutkuje lepszym dotlenieniem skóry. Zastosowanie specyficznych ruchów masażu pomaga wymodelować owal twarzy i usunąć oznaki zmęczenia.

KROK III: Lift Summum filler

Wypełniające serum z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym, które doskonale nawilża i spłyca istniejące zmarszczki. Precyzyjny aplikator pomaga w dokładnym dozowaniu produktu i dotarciu do miejsc trudniej dostępnych.

KROK IV: Lift Summum Mask

Maska na twarz w postaci płatu, a także kremowa maska na dekolt to bogactwo aktywnych składników, które walczą z utratą napięcia i elastyczności skóry. Aby spotęgować ich działanie, oprócz ekstraktu z mahoniowca afrykańskiego i Alaria Esculenta, zastosowano:

Kompleks Dynalift (ekstrakt z sorgo), który wygładza zmarszczki, a także dba o właściwą elastyczność skóry.

Stabilizowana witamina C nadaje skórze promienny, wypoczęty wygląd.

Tak duża dawka składników aktywnych doskonale pielęgnuje skórę dojrzałą i stanowi idealne zakończenie zabiegu. Skóra jest promienna, dobrze nawilżona i odpowiednio napięta.

Najlepsze rezultaty uzyskamy wykonując serię 3 zabiegów, pamiętając o uzupełniającej pielęgnacji domowej produktami z linii Lift Summum. Poniżej przedstawiamy wyniki testów skuteczności obrazujące efektywność programu po 1 i 3 zabiegach.

Jak widać skuteczność całego programu liftingującego gwarantuje nam dogłębne działanie, a co za tym idzie doskonałe rezultaty widoczne już po pierwszej sesji zabiegowej. Program Lift Summum dostępny w Autoryzowanych Salonach Guinot.