ALGA TĘCZOWA – CUDOWNY DAR NATURY

CERTYFIKOWANA ORGANICZNA MORSKA ALGA CYFOLIA

Natura od wieków obdarza nas swoimi darami z doskonałym skutkiem.
Niezliczona liczba składników pochodzenia naturalnego używana jest w kosmetyce nie od dzisiaj. Część z nich (np. olej arganowy) cieszą się wielką sławą od lat, inne, nieustannie zwiększają swoją popularność oraz grono fanów (np. zielona herbata).

Matka natura jednak nie ma w zwyczaju ujawniania wszystkich swoich skarbów od razu. Część z nich nadal owiana jest otoczką tajemnicy. Nowe wspaniałe składniki pochodzenia naturalnego odkrywane są krok po kroku ujawniając swój potencjał. Jednym z takich ukrytych skarbów natury jest alga tęczowa.

Alga tęczowa – unikalna wśród glonów morskich. Dobrze ukryta na północy Francji, w rejonie l’Armor Pleubian, zwanym ziemią morskiego rolnictwa, staje się dostępna podczas odpływów, gdy otwiera się grobla wyciosana w skałach pomiędzy Penn Lann a wyspą Maudez. Znajduje się tam wyjątkowy obszar zbioru wodorostów morskich, skupisko charakterystycznych ekosystemów oraz dom dla algi tęczowej, zwanej Cystoseira Tamariscifolia. Nazwa Alga Tęczowa pochodzi od jej budowy i właściwości. Ta zielona alga jest uprawiana i ręcznie zbierana w zatoce Mont-Saint-Michel w bardzo czystym ekologicznie otoczeniu. Dzięki opalizującym niby-liściom, które po zanurzeniu w wodzie rozpraszają odcienie w kolorach od zielonego do fioletowego i niebieskiego, wykazuje m.in. zdolność dyfuzji światła. Ta właściwość znalazła zastosowanie w pielęgnacji rozświetlającej każdy typ skóry, szczególnie zmęczonej, pozbawionej blasku.

W roku 2018 Martin Lopez-Garcia i jego zespół opublikowali nowe badanie na temat zjawiska opalizacji Cystoseira Tamariscifolia. Ich analiza wskazuje, że wewnątrzkomórkowe opalizujące kryształy fotoniczne powstałe z lipidów w obrębie komórek fotosyntetycznych nadają aldze tęczowej żywy mieniący się kolor. Taki efekt zabserwować było można wcześniej tylko u niektórych gatunków zwierząt, takich jak kameleony. Zdolność do adaptacji wydaje się być odpowiedzią na czynniki środowiskowe. Zapewnia ona optymalne rozproszenie światła do chloroplastów. Glony są wystawione na działanie światła o różnym natężeniu, które zmienia się wraz z pływami i głębokością wody. Takie opalizowanie pozwala aldze tęczowej na lepsze rozproszenie otaczającego światła. Ekstrakt z algi tęczowej używany w kosmetykach jest odzwierciedleniem jej natury. Wpływa on na wytwarzanie melaniny, dojrzewanie melanosomów, a także ich rozpad, w sposób korzystny dla naturalnej pigmentacji oraz jednolitości karnacji. Wpływa na rozjaśnianie plam pigmentowych oraz ujednolicenie koloru skóry. Cystoseira Tamariscifolia zatem doskonale sprawdza się w kremach pielęgnacyjnych. Tęczowa alga działa na produkcję melaniny, dojrzewanie melanosomów, a także ich niszczenie, z korzyścią dla podstawowej pigmentacji skóry i jej jednorodności. Spowalnia transfer melanosomów do keratynocytów. Tęczowa alga działa w 3 krokach: Przed, w trakcie i po syntezie melaniny w celu zmniejszenia pigmentacji skóry.

Efekty stosowania kosmetyków z algą Cyfolia:

  1. Zmniejszenie czynników zaangażowanych w aktywację melanogenezy
  2. Zmniejszenie czynników zaangażowanych w dojrzewanie melanosomów
  3. Degradacja melanosomów
  4. Spadek syntezy melaniny
  5. Rozjaśnienie skóry i poprawa jej świetlistości
  6. Rozjaśnienie zaburzeń pigmentacyjnych
  7. Zmniejszenie niejednorodności cery
  8. Zmniejszenie widoczności plam pigmentacyjnych

CERTYFIKOWANA PIELĘGNACJA INSPIROWANA MORZEM

W 2020, Phytomer wprowadził na rynek nową linię produktów do pielęgnacji twarzy, Cyfolia Organic, wykonaną z 98% składników pochodzenia naturalnego, w tym certyfikowanych alg Cyfolia. Algi morskie Cyfolia używane w preparatach są uprawiane we własnych laboratoriach Phytomera, co jest kolejnym biotechnologicznym osiągnięciem marki i otwartym morzu, aby zapewnić absolutną czystość i trwale chronić naturalne zasoby morskie.

Komentując wprowadzenie na rynek nowej gamy Cyfolia Organic, Mathilde Gédouin-Lagarde, dyrektor marketingu i wnuczka założyciela Phytomera, mówi:

„Marka Phytomer to synonim kosmetyków naturalnych – nasza nazwa oznacza „rośliny z morza”. Od samego początku zawsze skupialiśmy się na wykorzystaniu naturalnych składników pochodzących z morza w naszych wysokotolerancyjnych formułach pielęgnacyjnych, które zapewniają skórze piękny, zdrowy i witalność. To nie jest tylko przemijająca moda. To część naszego DNA. Dlatego już na początku XXI wieku zdecydowaliśmy się uruchomić naszą pierwszą linię organiczną.”

„Dziś stworzyliśmy organiczną linię dla najbardziej wymagających miłośników czystych kosmetyków. To nasz sposób na potwierdzenie naszej wiary w siłę natury i udowodnienie tej wiary za pomocą niezbędnej, wysokiej jakości linii kosmetyków z certyfikatem Ecocert, przyjemnych w użyciu i ultra skutecznych.”

„Wiele produktów Phytomer zawiera wysoki procent składników pochodzenia naturalnego, które wcześniej nie były uznawane za organiczne przez organizacje certyfikujące; w szczególności glony morskie uzyskały certyfikat dopiero niedawno.”

„Algi morskie niedawno zostały uznane za certyfikowaną kategorię ekologiczną, co oznacza, że ​​nasze zobowiązanie do dostarczania bezpiecznych, naturalnych formuł może teraz zyskać uznanie, na jakie zasługuje.”

„Bardziej niż kiedykolwiek wierzymy, że przyroda to luksus, a morze pozostaje nieskończonym źródłem piękna i dobrego zdrowia”.

Mathilde Gédouin-Lagarde,
dyrektor marketingu
i wnuczka założyciela Phytomera

Cyfolia Organic Skincare obejmuje 3 luksusowe multisensoryczne produkty o efektach nawilżającym, regenerującym, kojącym oraz pobudzającym promienność i świetlistość cery: aksamitny krem do demakijażu, peeling z naturalnymi drobinkami i nawilżająco-odżywczy krem rozświetlający. Każdy produkt z tej linii zawiera ekstrakt rozświetlający z Cyfolii, a także organiczną wodę pomarańczową, która dostarcza skórze witaminę C oraz Oligomer®, remineralizujący i rewitalizujący koncentrat wody morskiej. Wegańskie formuły zawierają w 100% naturalne zapachy, opracowane dla marki przez francuskiego perfumiarza z Grasse, stolicy zapachów Francji.

Uzyskanie certyfikatu Ecocert dla Cyfolii (aktywnego składnika) oraz wszystkich kosmetyków linii Cyfolia Organic Skincare) daje konsumentom poczucie bezpieczeństwa, że kosmetyki są w 100% naturalne, jak i organiczne oraz pochodzą z upraw ekologicznych, nie zawierają szkodliwych substancji, proces produkcji nie zagraża środowisku i stosowane opakowania ulegają biodegradacji.